aDSC_4797 aDSC_4797

Nash Cup 2011 - J.Koukal prohra až ve finále

21.09.2011 07:00

25.9. 2011 Jan Koukal neobhájil loňský titul na tomto turnaji, ve finále podlehl Kanaďanu Shawn Delierre za 91 minut 1:3 na sety (11/9, 9/11, 10/12, 8/11). Čtyřsetový zápas trval dlouhých 91 minut a byl velmi vyrovnaný. Svou roli v něj sehrál i dostatek fyzických sil. Na začátku čtvrtého setu Honzu dokonce přepadly křeče. První set patřil Janu Koukalovi,  tři další již v koncovce připadly Shawnovi. V září se tedy Honza po několika měsíční herní pauze (pro bolavé rameno) probojoval do finále dvou turnajů (Brazil Open 2011) a bohužel ani jednou se mu nepodařilo zvítězit.

24.9. 2011 Přesně 167 (88 + 79) minut bylo potřeba pro ukončení semifinálových zápasů a postupu posledních dvou hráčů do finále letošního Nash Cupu 2011. Všichní zůčastnění hráči předváděli squashovou podívanou plnou rychlého a agresivního squashe, čímž po zásluze odměnili obecenstvo turnaje, které celou dobu vytvářelou výbornou atmosféru pro všechny účastníky. V prvním semifinále se poslední Kanaďan v turnaji a třetí nasazený Shawn Delierre postaral o vyřazení turnajové jedničky Martina Knighta. Zápas byl jeden velký boj, o každý míč, od začátku do konce. Shawn nakonec dokázal naklonit vítězství na svou stranu, když více využil chyb svého soupeře. Jan Koukal potřeboval na svůj postup do finále 5 setů. Zápas rozhodla až poslední hra, kdy Honza nakonec těžil z vetších hráčských zkušeností. Jistě pro něj byla i výhoda, že jeho protihráč prošel v předchozích zápasech daleko težšími souboji. V posledním setu Honza vedl již 7:3 a posléze 10:7, ale nepodařilo se mu ihned zakončit matchballem. Andrew Wagih srovnal na 10:10. Nakonec Honza zvítězil 13:11 a ve finále ho čeká 54 hráč PSA Shawn Delierre.

23.9. 2011 Všichni nasazení hráči z čtvrtfinále postupují do semifinále. Honza Koukal také, další zápas se hraje dnes.

21.9. 2011 Jan Koukal postupuje za 39 min do druheho kola vyhrou 3:1 (11/6, 11/2, 9/11 a drsně 11/0) nad kvalifikantem Geoffrey Demontem z Francie. Stejně tak postupuje Honzuv nejvetsi souper - [1] Martin Knight.

19.9. 2011 V Londonu v Kanadě se v těchto dnech (19.-24.9.) hraje čtvrtý ročník Nash Cup 2011. 21.9. začínají zápasy prvního kola. Do dějiště turnaje již přicestoval na pozici nasazené dvojky i Jan Koukal. Honza loňský rok opouštěl tento turnaj jako vítěz. Letošní nasazená [1] je hráč Nového Zélandu Martin Knight a na žebříčku PSA je pouze o jedno místo výše než Honza. Takže uvidíme, jak si Honza povede. Společný zápas spolu tito hráči sehráli pouze jeden, v lednu roku 2010 na kanadském Talisman Energy Bankers Hall Club Pro-Am 2010 a Honza tehdy v semifinále zvítězil 3:1.