aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_5849 aDSC_5849

Pilatus Cup 2013 - PSA s Romanem Švecem a Ondrou Ertlem

30.05.2013 23:05

31.5.2013 V 1.kole hlavní části Pilatus Cup 2013 Ondřej Ertl podlehl nejvýše nasazenému hráči turnaje Němci Jens Schoorovi (82 na PSA) 6/11, 4/11 a 4/11 a po sérii tří turnajů (Sekisui Open, Open de Paris a Pilatus Cup) se Roman Švec, Ondra Ertl a Martin Švec vracejí domů do Čech.

30.5.2013 V závěrečném kole kvalifikace Pilatus Cup 2013 na sebe narazili právě čeští hráči Roman Švec s Ondřejem Ertlem ... V pětisetovém zápase byl úspěšnější Ondra 3:2 (11/8, 9/11, 11/3, 9/11 a 12/10) a zítra si tak zahraje v hlavní části soutěže proti nejvýše nasazenému hráči turnaje Němci Jens Schoorovi (82 na PSA).

30.5.2013 Včerejší druhé kolo kvalifikace bylo úspěšné pro oba české hráče. Jako první ke svému zápasu nastoupil Ondra Ertl a soupeřem mu byl (zejména pro naše juniory) dobře známý domácí Manuel Wanner. Ondra vstoupil do zápasu nervózně a udělal pár zbytečných chyb. Prohrával 8/10, ale dvěma šťastnými údery dokázal odvrátil nebezpečí a set nakonec získal pro sebe. Druhý set se Ondrovi nepovedl vůbec, dopustil se spousty chyb, což Manuel na své straně navíc umocnil přesnou hrou a vyrovnal na 1:1 na sety. Zbylé dva sety se potom nesly v duchu dlouhých výměn, spoust letů a blokování. Ondrovi se naštěstí v obou hrách podařilo udržet nervy na uzde a obě koncovky si pohlídal. Ondra tedy vyhrál  14/12, 7/11, 11/6 a 11/9 za 65minut.

Hned po Ondrovi nastoupil na kurt Roman Švec s papírově slabším soupeřem Yannickem Lindemannem. První dva sety zvládl Roman dle předpokladů, ve třetím ale udělal několik zbytečných chyb a Yannick, který začal hrát velice dobře, pro sebe utrhl několik bodů. Roman se v reakci na tuto událost ale naštěstí dokázal zkoncetrovat a závěr zápasu si již pohlídal : 11/5, 11/4 a 13/11.

Hlavní soutěž zahájí první kolo až zítra, dnes naše hráče čeká poslední kvalifikační vystoupení.

28.5.2013 Dnes byla ve Švýcarsku rozehraná kvalifikace turnaje Pilatus Cup 2013. O čtyři volná místa v hlavní části soutěže se pokusí zabojovat i čeští hráči Roman Švec (224 na PSA) a Ondřej Ertl (173 na PSA). V prvním kole kvalifikace padl těžší los na Romana. Po dlouhém, 14-ti hodinovém cestování autobusem nastoupil Roman přímo na kurt proti domácímu hráči Robinu Gadolovi. Zápas trval 66 minut a za rádcovské podpory svého bratra Martina jej český hráč dotáhl do vítězného konce : 11/7, 11/9 a 11/8. Ondra se zapotil v úvodní hře s juniorským hráčem Janem Kurzmeyerem podstatně méně, po 17-ti minutách byla hra uzavřena s výsledným skóre : 11/4, 11/9 a 11/9.

V zítřejším pokračování na Romana Švece čeká papírově snažší soupeř Yannick Lindemann (265 na PSA), Ondra bude hrát s nadějným juniorem Manuelem Wannerem (301 pozice na PSA).