aDSC_8496 aDSC_8496

Texas Open 2012 - Lucie Fialová podlehla 12. hráčce světa Joelle King

21.04.2012 07:32

23.4.2012 Vítězkou celého turnaje se nakonec stala nejvýše nasazená hráčka Francouzka [1] Camille Serme, když porazila přemožitelku Lucie Fialové [4] Joelle King : 11/5, 9/11, 11/8 a 11/9.

21.4.2012 Čtvrtfinále v Houstonu na Texas Open 2012 je odehrané a Lucie Fialová podlehla těžké soupeřce [4] Joelle King (12 hráčka světa) 0:3. Jak Lucka sdělila redakci squashPage.net, nastoupila do utkání s cílem zdržet se na kurtě co nejdéle a získat další zkušenosti pro svou hru. Joelle se v zápase ukázala, zatím, jako soupeřka s o něco vyšší úrovní hry než má naše česká zástupkyně. Lucka nám po zápase prozradila, že prohra v tomto kole jí motivuje k dalšímu zlepšování a nemůže pokazit celkový kladný dojem ze svého vystoupení na turnaji.

20.4.2012 Velmi milým překvapením 1. kola turnaje v USA na Texas Open 2012 je vítězství Lucie Fialové nad 20 hráčkou světa Angličankou [6] Sarah Kippax 3:2 na sety. Gratulujeme Lucce k vynikajícímu výkonu !!!

Šťastná Lucie nám po utkání sdělila, že do zápasu šla s cílem uhrát s výše postavenou hráčkou světa jeden set (hráčky spolu hrály v listopadu a i když Lucie prohrála výsledkově 0:3, tehdejší průběh utkání dával šance na víc). Do prvního setu česká hráčka nastoupila v dobré psychice, hrála výborně a sadu získala 11/7. Druhý set Lucka udržela vyrovnaný průběh do stavu 7:6, ale Sarah se lépe koncentrovala v druhé polovině setu a naše hráčka nakonec prohrála 7/11. Třetí set hráčky předváděly delší výměny, ale Lucce se nedařilo bodovat a nakonec set prohrála 3/11. Čtvrtý set nezačal pro naše barvy nejlépe, Lucka prohrávala 0:2, ale dokázala zmobilizovat všechny síly, otočila na 9/3, následoval stav 10/4 a nakonec druhý setball ukončil sadu 11/5 lépe pro Lucii. Pátý set měl podobný začátek jako čvrtý, Lucka prohrávala již 0:3, ale opět se dokázala vrátit do hry, vedla již 9/4 .. a potom následovalo zkažené podání. To však byl poslední bod, který 20. hráčka žebříčku WISPA Sarah Kippax dokázala proti české hráčce získat :-). Lucka již svou šanci nepustila a celé utkání dovedla pátým setem k vítězství poměrem 11/5.

Lucce děkujeme, že se s námi podělila o dojmy ze zápasu a dnes jí budeme držet palce ve čtvrtfinále pro změnu s 12. hráčkou světa - [4] Joelle King.

17.4.2012 Ve čtvrtek 19.4. čerstvá mistryně České republiky ve squashi Lucie Fialová zasáhne do boje v prvním kole na turnaji v U.S.A. v Texasu -Texas Open 2012. Lucka se střetne s Angličankou [6] Sarah Kippax. 29-ti letá Sarah je momentálně 20 ženou na světě podle žebříčku WISPA.

Deon Saffery bt Leonie Holt                      11-7 11-7 11-8
Lisa Aiken bt Adel Weir                             8-11, 11-9, 11-5, 5-11, 11-3