aDSC_7070 aDSC_7070

PSA Castellana Open 2014

30.05.2014 21:14

AKTUALIZOVÁNO Daniel Mekbib na turnaji v Madridu končí své vítězné tažení v semifinále na raketě nasazené jedničky Bena Colemana 0:3 (10/12, 1/11 a 5/11). První set utkání byl velice vyrovnaný, ale za stavu 10:10 se Dan zranil, ucítil píchnutí v pravém stehně a tím pro českého hráče zápas bohužel téměř skončil :-(. Ve druhém ani třetím setu nebyl schopný prakticky vůbec našlápnout na pravou nohu nebo se za ní vytočit. Přesto utkání dohrál a zápas nevzdal celých 55 minut. Gratulujeme k výbornému výkonu při prvním startu na zahraničním PSA turnaji a budeme se těšit na další podobné výsledky :-).

30.5.2014 V dnešním pátečním čtvrtfinálovém zápase potvrdil Dan Mekbib výbornou formu a jako kvalifikant se přes nasazeného [7] Trystana Eysele probojoval až do semifinále. Veliká gratulace! Český squashista zvítězil 3:0 (11:9, 11:8, 11:9). Danielův soupeř hrál trpělivě, nedopouštěl se prakticky žádných chyb a český hráč tak musel spoléhat především sám na sebe a sebou uhrané vítězné body. Naštěstí soupeře přehrával délkou i přesností úderů, vypracoval si mnohem více příležitostí k zakončení a po 50-ti munutách se tak radoval z postupu.

Zítra Dana čeká těžký soupeř v podobě nasazené jedničky turnaje Bena Colemana z Anglie (79 hráč na PSA), který je jasným favoritem tohoto zápasu. Dan se ale podle svých slov cítí ve skvělé formě a do utkání o postup do finále půjde s tím, že nemá co ztratit. Zápas začíná v 17:30.

29.5.2014 V Madridu je odehrané první kolo hlavní soutěže a v turnaji má Česká republika stále své zastoupení. Dan Mekbib dál úspěšně kráčí turnajem - 11/7, 11/2 a 11/8. Od začátku zápasu dokázal těžit z výhody znalosti zdejšího kurtu z kvalifikace a svého protivníka Pákistánce [3] Karamatullaha Khana prakticky k ničemu nepustil. Hrál důrazně, a držel svého soupeře vzadu. V každém setu si vypracoval rychle vedení většinou 7/1 a tento stav si již s přehledem pohlídal až do konce zápasu. Zítra v pátek tak Dana čeká v 18.30 zápas s [7] Trystanem Eysele z Jihoafrické republiky a nutno dodat, že soupeř je to více než přívětivý a český hráč by měl být favoritem a pokusit se postoupit ještě výše - do semifinále.

Roman Švec nastoupil do zápasu proti o poznání lepšímu soupeři a nasazené dvojce turnaje Christopheru Andremu z Francie. Vzhledem k faktu, že toto utkání bylo posledním zápasem dne, tak na kurtech (už i tak dost teplých) bylo vedro ještě horší a to bohužel Romanovi příliš nesvědčilo ... Andre od začátku zápasu svou rychlou hrou určoval tempo a až na několik okamžiků, kdy se podařilo Romanovi hru zpomalit a zpřesnit, Francouz prakticky svého soupeře nepustil do protiútoku. Český hráč odešel poražen 3/11, 6/11 a 3/11 a zítra se vrací domů.

28.5.2014 V dnešním finále kvalifikace Dan Mekbib nastoupil proti Sean Conroyovi z Irska. Český hráč byl mírným favoritem, ale ze začátku zápasu to příliš nepotvrzoval. Hráči předváděli divákům dlouhé výměny a soupeři se spíše oťukávali. Sean Dana ničím netlačil ani nepřekvapoval, ale trpělivou a poměrně přesnou hrou dozadu si nakonec první set vybojoval pro sebe v těsném poměru 11/9. O přestávce se ale Dan zklidnil a společně jsme dokázali nastavit taktiku, která perfektně fungovala. Dan prakticky po celý zbytek zápasu ovládal téčko a svou klasickou útočnou hrou protkanou mnoha dropshoty a především perfektní útočnou lajnou, na kterou Sean absolutně nedokázal zareagovat, si nakonec dokráčel pro poměrně jednoduchou výhru ve čtyřech setech - 9/11, 11/3, 11/5 a 11/4. Dan se tak při účasti na svém prvním bodovaném PSAčku dokázal probojovat do hlavní soutěže.

Dan dnes večer v 18:30 nastoupí proti Pákistánci [3] Karamatullahovi Khanovi (140 hráč PSA) a Roman o dvě hodiny později ve 20:30 proti francouzskému hráči [2] Christophe Andremu.

text: Roman Švec

27.5.2014 Dan Mekbib dokázal večer postoupit do finálního kola kvalifikace v pětiseťáku 11/9, 6/11, 9/11, 11/8 a 11/6. Český hráč nastoupil proti španělské juniorské dvojce U19 Edmonu Lopezovi a soupeř to rozhodně nebyl jednoduchý. Svoji kvalitu potvrdil na ME U19, kde v individuální soutěži podlehl pozdějšímu vítězi Richie Fallowsovi 2/3. Na zdejších kurtech míč hodně skáče a podle toho se také odvíjel i celý zápas, když oba hráči převážně jen "stříleli". Dan celý první set prohrával, ale koncovku si nakonec podržel. Ve druhém setu začal zkoušet hrát míče do nicku a rychleji zakončovat, což dostalo trpělivě hrajícího Edmona zpět do zápasu. Dan hodně chyboval a Edmon trefoval značné množství nicku a spár v zadní části kurtu, což ničilo především Danovu psychiku .... 1/2 na sety. S přibývajícím časem ale Dan pochopil, že čím delší výměna se odehraje, tím lépe pro něj, a tak stále častěji chybující Edmon už nesbíral body zadarmo a Dan měl otěže zápasu postupně plně ve svých rukou. Až na pár chyb a nicku už Edmona k ničemu nepustil a po 66 minutách se mohl radovat. Zítra ho ve finále kvalifikace v 18.30 čeká Sean Conroy z Irska.

autor textu: Roman Švec

27.5.2014 Ve španělském Madridu bude dnes navečer rozehrána kvalifikace na PSA Castellana Open 2014. Do turnaje zasáhnou i české barvy v podání zástupců Romana Švece a Daniela Mekbiba. Roman byl ještě v úterý ráno nasazený jako kvalifikační jednička (momentálně na žebříčku PSA veden na pozici 251), ale během dne se ještě před zahájením turnaje posunul přímo do prvního kola hlavní soutěže. Roman tak může užívat ještě 2 dny krás Madridu, zahraje si až ve čtvrtek večer ve 20:30 s druhým nasazeným Francouzem Christophe Andrem (138 na PSA).

Za to Dan se musí pokusit o postup zabojovat (v celkově dvou kvalifikačních kolech) poprvé již dnes v 18:30 proti domácímu [8] Edmon Lopez Mollerovi.