aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_1287 aDSC_1287

Zuzka Kubáňová: Jsem hrdá na nominaci na ME

28.04.2014 13:52

Již za pár dnů bude v Itálii v Riccione rozehrán letošní ročník ME družstev 2014, kterého se účastní i squashisté a squashistky z České republiky. Mezi stálými tvářemi, které nás v posledních několika letech reprezentují na mezinárodní scéně, se objeví i jeden staronový obličej :-). Své nominační místo si famózními výkony v sezónách 2013/2014 a 2012/2013 vybojovala členka extraligového týmu FOTOROBOT Zuzana Kubáňová. Na nedávno ukončeném MR dospělých 2014 Zuzka obsadila výbornou 4. příčku v konkurenci dalších 31 výborně hrajících žen a dívek. Sluší se i podotknout, že Zuzka se na squashové výsluní dokázala vrátit po nedávné mateřské dovolené. Před odjezdem na ME jste této neuvěřitelně sympatické a za všech okolností pozitivní sportovkyni a ženě položili pár otázek.

Zuzko, jaká byla tvoje reakce a pocity po zveřejnění nominace na týmové ME?

Byla jsem mile překvapená a částečně i hrdá, že jsem se po těch 7-mi letech - dalo by se říct mimo squash - dokázala tak rychle vrátit do reprezentace. Určitě to bylo nadšení!

Na poli mezinárodních soutěží jsi, jako 6-ti násobná mistryně světa v racketlonu ostřílenou matadorkou. Čekáš, že se událost v Itálii bude lišit od toho, co už znáš?

Určitě tam rozdíl bude! V racketlonu, zatím bohužel, nemá Česko tak silný tým, aby přemýšlel nad velkými úspěchy v týmových soutěžích, takže atmosféra na takových akcích bývá dost „na pohodu“ a nervíky pracují spíš v těch deblových disciplínách, kde se ode mě čekají výsledky. Navíc všechny soupeřky dokonale znám. Ve squashi jsme v elitní skupině a přeci je to jen ten squash - chybí mi tam další tři raketové disciplíny, kde můžu případně dohánět to, co se nepovedlo jinde. Čekám, že to bude těžké, soupeřky naopak vlastně ani pořádně neznám ... Takže nebudu úplně vědět, proti komu nastupuji a co umí. Ale hrozně se těším!

replica watches Rolex Replica Watches www.usreplicas.com

Co je tedy pro tebe v Riccione největším lákadlem, na co konkrétně se nejvíce těšíš?

Že si užiju profesionálního squashe, zahraju zápasy s kvalitními soupeřkami, pořádně si zaběhám a prostě si to tam celkově jedu hodně užít a prodat to nejlepší ze sebe, co můžu.

Jak si se na turnaj připravovala?

Myslím, že dost kvalitně a intenzivně. Měli jsme i týmový kemp a na kurtu jsem strávila s raketou i v rámci kondiční přípravy hodně času :-). Myslím, že jsem to nepodcenila :-).

Zvažovala jsi i účast na letošním ME jednotlivců ve Francii na začátku června? Byla by to další dobrá zkušenost, jak se obeznámit s kvalitní hrou širšího okruhu hráček, něž jen doma ...

Chtěla jsem hrozně jet, bohužel nemám kde vzít na takovou akci finance, takže jsem se jí musela vzdát.

Replica Watches www.puretimes.net

Prozradíš, jaké jsou tvé další sportovní plány na příští sezónu? Squash, racketlon ... nebo nás překvapíš nějakou zcela novou výzvou?

Po ME a play-off se budu zas na nějaký čas věnovat racketlonu – máme v létě MS v Londýně :-). I proto, že jsem se teď rozhodla vrátit ke squashi, jsem racketlon odsunula stranou, ale před MS, jak se znám, mi to nedá a budu zas víc trénovat na racketlon. I když nečekám, že bych letos měla šanci na titul, budu bojovat :-).

Na ME je český tým žen nalosován v elitní divizi 1 do skupiny s Anglií, Nizozemím a Švýcarskem. (pozn.red.: české squashistky patří mezi 8 nejlepších evropských týmů a v posledních sezonách předvádějí na ME vynikající výsledky). Nizozemí letos nastupuje do turnaje bez Natálie Grinham, která v několika posledních letech byla stálicí na soupisce. S jakým cílem na ME jako tým jedete?

Přiznám se, že vůbec netuším. Neumím říct, lépe posoudím, až uvidím, co soupeřky na kurtu budou předvádět :-). Ale určitě prostě prodat to, co se celou sezonu učíme a na čem pracujeme!

Redakce squashPage.net děkuje Zuzce za rozhovor a přeje hodně úspěchů na ME i mimo něj!


 

 


Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net